Sanayide Dijital Dönüşüm

YASED, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı (BST) liderliğinde kurulan ve Türkiye'nin Sanayi 4.0 Dönüşüm çalışmalarını yürütecek olan "Sanayide Dijital Dönüşüm Platformu"na kurucu 6 üyeden biri olarak katılmıştır. Platform altında, İcra Kurulu, Danışma Kurulu ve 6 adet Çalışma Grubu oluşturulmuştur.

YASED, oluşturulan bu 6 gruptan "Standardizasyon, Mevzuat ve Patent" Çalışma Grubunun da Başkanlığını üstlenmiştir.

Bu doğrultuda, platform çalışmalarına etkin destek sağlamak üzere, YASED çatısı altında da 18. Çalışma Grubu olarak "YASED Sanayide Dijital Dönüşüm Çalışma Grubu" kurulmuştur.  Bu Çalışma Grubu, üyelerin geniş katılımlarıyla, ilk toplantısını 2 Ocak 2017 tarihinde gerçekleştirmiştir.

ÇALIŞMA GRUBU ÜYELERİ:

Aecom, Aras Kargo, Borçelik, Bosch, Cargill, Coca-Cola İçecek, Crif, Deloitte, Dhl Lojistik, Dhl Worldwide Express, Enercon Rüzgar, Erdikler, Ericsson, EY, Festo, Ford, Fritolay (Pepsico), Gama Enerji, General Elektrik, Hafele Mobilya, Hill International, HP, KPMG, Merck Sharp Dohme (MSD), Microsoft, Mutlu Akü, Netaş, Oyak Renault, Perfetti Van Melle, Pfizer, Puratos Gıda, PwC, Ravago, Samsung, Sensörler ve İleri Cihazlar (SICK), Sicpa, Siemens Sanayi, Tchibo, Tesa Bant, Tofaş, TP Endüstriyel ve Ticari Lastikler, Travelex, Türk Philips, Türk Telekom, Turkcell, U.N Ro-Ro, Vodafone’u temsil eden üyelerden oluşmaktadır.

Vodafone’un katkılarıyla